For Animals / For Eyes – Przychodnia i okulistyka weterynaryjna

test333

UWAGA – Choroby odkleszczowe !!!

Łagodna zima i deszczowa wiosna, to wymarzone warunki do rozwoju małych, krwiopijnych pajęczaków, których z roku na rok przybywa. Kleszcze, bo o nich mowa, są obecnie plagą męczącą zarówno zwierzęta, jak i zaniepokojonych właścicieli. Mimo, że często obecność tych pasożytów jest bagatelizowana, to przenoszą one choroby, których skutki mogą być dramatyczne.

Wśród obco brzmiących chorób jak erlichioza, babeszjoza, anaplazmoza znajduje się też borelioza, której skutki znane są już szeroko również wśród ludzi.

Objawy tych chorób są mało specyficzne, jeśli zauważysz, że twój pies przestał jeść, jest słaby i apatyczny, albo kiedy nagle zaczyna kuleć i unikać wysiłku- reaguj! To może być choroba odkleszczowa. Ryzyko nie mija nawet kiedy pies miał tylko jednego kleszcza w sezonie. Wczesna reakcja właściciela, przekłada się na większe szanse zwierzęcia na pokonanie choroby.

W naszej przychodni For Animals posiadamy szybkie testy płytkowe z krwi. Pozwalają one na wykrycie choroby już w przeciągu kilkunastu minut. Można je wykonać po kilku tygodniach od zauważenia kleszcza na ciele zwierzęcia, więc jeśli Twoje zwierzę miało choć jednego pasożyta na swoim ciele, zapytaj o test na choroby odkleszczowe naszego lekarza weterynarii.

Serdecznie zapraszamy !!!

Zespół For Animals / For Eyes

test22