For Animals / For Eyes – Przychodnia i okulistyka weterynaryjna

Centrum okulistyki weterynaryjnej "FOR EYES"

Okulista dla psa śląsk

Centrum okulistyki weterynaryjnej FOR EYES to w pełni wyposażona specjalistyczna placówka okulistyczna w Dąbrowie Górniczej, w której zajmujemy się diagnostyką i leczeniem schorzeń narządu wzroku Państwa zwierząt, oraz przeprowadzamy zabiegi mikrochirurgiczne w obrębie gałki ocznej. Nasze  centrum ma na celu zapewnienie leczenia schorzeń narządu wzroku w sposób kompleksowy oraz na najwyższym poziomie, w przyjaznej atmosferze zarówno dla właściciela jak i jego zwierzaka. FOR EYES to okulistyka na światowym poziomie.

 

Okulista dla psa - Katowice, śląsk. Okulistyka weterynaryjna. Centrum Okulistyki Weterynaryjnej "For Eyes"

 Centrum okulistyki weterynaryjnej FOR EYES to wykwalifikowany zespół z pełnym zapleczem diagnostycznym, który swoimi umiejętnościami i wiedzą służy ratowaniu oczu zwierząt. Podstawową zasadą leczenia pacjentów naszego centrum jest indywidualne podejście do każdego z nich. Staramy się,  by podczas badania i leczenia zwierzę czuło się komfortowo. Mimo, że badanie okulistyczne jest bezbolesnym badaniem, nasi pacjenci, a Państwa pupile, często zwyczajnie się boją. Lekarz okulista dołoży wszelkich starań, aby badanie było nie tylko bezbolesne, ale również bezstresowe – zarówno dla klientów jak i ich pupili. Dzięki takiemu podejściu mamy wielu zadowolonych pacjentów, którzy radośnie odwiedzają swojego lekarza okulistę i nasze  centrum okulistyki weterynaryjnej, oraz wielu zadowolonych właścicieli zwierząt, którzy polecają nasze usługi.

Specjalistyczne usługi okulistyczne dla zwierząt wciąż jeszcze są mało dostępne w wielu rejonach naszego kraju. Tradycyjna przychodnia weterynaryjna to miejsca gdzie lekarz okulista zazwyczaj nie przyjmuje. U nas jest inaczej. My przyjmujemy pacjentów okulistycznych z całego województwa śląskiego, województw ościennych, a także całej Polski. Jako nieliczni w Polsce przeprowadzamy zabiegi mikrochirurgiczne oka, wykonujemy elektroretinografię (ERG) oraz operacje zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepem soczewki. Zaufało nam wielu lekarzy weterynarii, którzy wysyłają do nas swoich pacjentów na konsultacje okulistyczne. Do naszej przychodni zgłasza się coraz więcej właścicieli psów i kotów, w celu przeprowadzenia profesjonalnego badania narządu wzroku swoich pupili.  Czeka tu na nich profesjonalny lekarz – okulista dla psa lub kota, który w komfortowej atmosferze przeprowadzi badanie i w razie potrzeby  wykona stosowny zabieg w naszej przychodni.

Okulista dla psa woj. śląskie

Kierownikiem Centrum okulistyki weterynaryjnej „FOR EYES” jest lek. wet. Dagmara Milanowska, specjalista chorób psów i kotów oraz członek dwóch organizacji zrzeszających lekarzy okulistów: ESVO – European Society of Veterinary Ophthalmology oraz EESVO – East European Society of Veterinary Ophthalmology. Okulistyka to jej pasja. Ukończyła wiele  specjalistycznych kursów, w tym między innymi dwustopniowy kurs okulistyczny prowadzony przez European School For Advanced Veterinary Studies:

Veterinary Ophthalmology course part I (Luksemburg City, Luksemburg): badania diagnostyczne, leczenie schorzeń oczodołu, powiek, spojówek, rogówki, soczewki, diagnostyka chorób siatkówki – dziedzicznych oraz nabytych

Veterinary Ophthalmology course part II (Tuluza, Francja): leczenie chirurgiczne, praktyczne wykonywanie zabiegów operacyjnych w obrębie powiek, rogówki, soczewki z użyciem mikroskopu operacyjnego.

Kursy prowadzone były przez światowej sławy specjalistę w dziedzinie okulistyki weterynaryjnej Prof. Petera Bedforda z Royal Veterinary College, London, UK.

W 2013 roku ukończyła praktyczny kurs z zakresu operacyjnej terapii zaćmy techniką fakoemulsyfikacji.

W 2016 roku odbyła praktyczny kurs z zakresu elektroretinografii – Electrodiagnostics for retinal diseases, Hennigsdorf, Germany, 9-10.12.2016.

W 2017 roku odbyła praktyczny kurs z zakresu elektroretinografii – Ophthalmic Imaging and ERG in Animals: Investigating Retinal Structure and Function, Las Vegas, USA, 10-11.03.2017.

W 2018 roku ukończyła praktyczny kurs z zakresu leczenia operacyjnego zaćmy techniką fakoemulsyfikacji dla zaawansowanych chirurgów – Intraocular Surgery for Advanced Surgeons, Hennigsdorf, Germany, January 2018.

Okulistyka weterynaryjna Dąbrowa Górnicza - zakres usług:

Zajmujemy się diagnostyką, leczeniem zachowawczym i operacyjnym chorób narządu wzroku.

Zakres świadczonych usług:

  • badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego za pomocą tonometru indukcyjnego (nie wymaga znieczulenia powierzchni oka)
  • pomiar produkcji łez
  • badanie przedniego odcinka oka z użyciem lampy szczelinowej
  • gonioskopia
  • badanie tylnego odcinka oka z użyciem oftalmoskopii pośredniej oraz bezpośredniej
  • zabiegi chirurgiczne w obrębie powiek, spojówek, rogówki i soczewki
  • usunięcie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepem soczewki
Okulista dla psa - Katowice, śląsk. Okulistyka weterynaryjna. Centrum Okulistyki Weterynaryjnej "For Eyes"

Okulista dla psa Katowice. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny.

Zaćma u zwierząt

Badanie ERG

Po co te wszystkie przewodziki? – czyli badanie ERG.

Badanie ERG głównie wykonuje się w celu diagnozowania:

  • chorób siatkówki, przy których jeszcze nie widać zaburzeń oftalmologicznych,
  • przed operacją zaćmy w celu sprawdzenia czynności siatkówki
  • w celu diagnozowania form retinopatii.
for animals erg

Przewodziki to elektrody, które zbierają informację pod postacią różnicy potencjałów, czyli wartości napięcia, które powstaje pod wpływem odpowiedzi siatkówki na impuls świetlny z lampy. Wartości te następnie poprzez oprogramowanie i odpowiedni algorytm formowane są w wykresy, dzięki którym jesteśmy w stanie ocenić czynność siatkówki i poszczególnych fotoreceptorów (czopki / pręciki). Czołówka z świecącym czerwonym światłem pozwala lekarzowi wykonać badanie w całkowitej ciemności nie wpływając przy tym na wyniki.

Pacjent jest znieczulony (głównie dlatego aby się nie ruszał, co ma duży wpływ na poprawność wyników) i w zależności od dobranego przez lekarza protokołu badanie trwa maksymalnie 45 minut na oko. Następnie wyniki są interpretowane.

Badanie ERG jest kompletnie bezbolesne dla pacjenta. 

Pragniemy również podkreślić, iż Centrum okulistyki weterynaryjnej For Eyes jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce wykonuje takie badania.

Serdecznie zapraszamy!

Zadzwoń i umów się na wizytę już dzisiaj!